Čachovice zprovoznily čističku odpadních vod za 27 milionů Kč

Obec Čachovice na Mladoboleslavsku zprovoznila novou čističku odpadních vod za 27 milionů korun. Většinu nákladů zaplatil Státní fond životního prostředí, středočeský Fond životního prostředí a zemědělství přispěl částkou jeden milion korun. ČTK o tom dnes informovala mluvčí Středočeského kraje Nicole Mertinová.

1 min. čtení

Stavba nové čističky začala loni v dubnu, mohou se k ní připojit také okolní obce. "Čistička je vyprojektována i na kapacitu připojení kanalizace obcí Lipník a Struhy," uvedla Mertinová.

 

Do konce tohoto roku by měla být hotová i oprava čističky odpadních vod například v Lánech na Kladensku nebo v Kácově na Kutnohorsku. Cena projektu v Lánech přesáhne 40 milionů korun. Kromě modernizace umožní oprava čistírny napojit kanalizaci lánské části Vašírov. Investorem opravy jsou Vodárny Kladno – Mělník (VKM).

 

Rekonstrukce čistírny odpadních vod v Kácově na Kutnohorsku za přibližně 19 milionů korun už byla nutná, protože svou kapacitou nestačila a znečišťovala řeku Sázavu. Kvůli budování čističky se městys v minulosti zadlužil, nyní je už dluh vyrovnán.

 

Foto: Wikipedia, Zdeněk Fiedler, licence

Doporučujeme