Část Znojma bude mít novou kanalizaci za 52 mil. korun

1 min. čtení

Dokončuje se zadávací dokumentace, stavba by měla být hotová nejpozději do září roku 2015. ČTK o tom dnes informovala mluvčí města Zuzana Pastrňáková.

Na novou kanalizaci se napojí zhruba 450 domácností.
Dokumentaci ke stavbě musí schválit Státní fond životního prostředí. "Poté bude následovat výběr zhotovitele. Stavba by mohla začít na přelomu jara a léta příštího roku," uvedl starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

Znojmo se na financování bude podílet částkou 11,7 milionu korun.
Znojmo prošlo rozsáhlou opravou kanalizační sítě už v letech 2005 až 2007, kdy stavbaři opravili zhruba 25 kilometrů za více než 600 milionů korun. Některé domácnosti ještě donedávna neměly přípojky, kterými by se na novou kanalizaci mohly napojit. Projekt dokončení přípojek v některých částech Znojma a okolních obcích za 68 milionů korun se dokončuje letos.

Foto: Wikipedia, Che, licence

Doporučujeme