Čistírny odpadních vod přilákaly dvanáct stovek návštěvníků

Co se děje s odpadní vodou poté, co zmizí v kanalizaci a co vše musí vodohospodáři zajistit, aby se mohla zase vrátit zpět do přírody. Právě na tyto otázky dostali odpověď návštěvníci čistíren odpadních vod v Českých Budějovicích a v Táboře. Pracovníci společnosti ČEVAK a.s. tu v loňském roce s procesem čištění odpadní vody podrobně seznámili více než 1200 zájemců.

2 min. čtení

Tradičně velký zájem zaznamenali 21. března u příležitosti Světového dne vody, kdy provozovatel vodovodních a kanalizačních sítí pravidelně připravuje den otevřených dveří na čistírně v Českých Budějovicích. „Možnosti projít se naučnou stezkou, která charakterizuje nejdůležitější činnosti procesu čištění odpadní vody a poslechnout si odborný výklad našich pracovníků, ale lidé využívali po celý rok,“ uvedla vedoucí útvaru marketingu a komunikace Jitka Kramářová.

Mezi čtyřmi desítkami exkurzí se nejčastěji objevovali žáci základních škol, nechyběli ale ani středoškoláci, vysokoškoláci či dokonce účastníci letního příměstského dětského tábora s výmluvným názvem Věda nás baví.

Na budějovickou čistírnu, která je největší v Jihočeském kraji, přitékají odpadní vody nejen z Českých Budějovic, ale i z okolních obcí, jako je například Rudolfov, Hosín, Borek, Dobrá Voda nebo Srubec. Mimo to čistírna zpracovává i odpadní vody z celé řady průmyslových podniků. 

Doporučujeme