Díky spolupráci s Veolii sníží Antero Resources svoji vodní stopu v Appalačském pohoří

Americký producent břidlicového plynu a ropy Antero Resources pověřil Veolii vyprojektováním, výstavbou a následným provozováním ultramoderní jednotky na čištění a recyklaci průmyslových odpadních vod v závodě v Doddridge County (Západní Virginie).  

2 min. čtení

Nová čistírna odpadních vod bude od roku 2017 zajišťovat management komplexního cyklu průmyslových vod v závodě Antero Resources v Doddridge County, a umožní tak vyčištění recyklaci 60 000 barelů, tj. 9500 m3 průmyslové vody denně.

Zařízení bude při čištění využívat tři vysoce inovativní technologie Veolie za účelem maximalizace opětovného využití vody ve výrobním cyklu, což společnosti Antero Resources zajistí vedoucí postavení v oblasti odpovědného hospodaření s vodou, významné úspory a snížení nákladů a rizik spojených s dálkovou přepravou vody vstřikované do hlubinných vrtů.

„Naše jedinečné řešení pokrývá celý vodní cyklus,“ vysvětluje Antoine Frérot, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Veolia, „a proto je zvláště vhodné pro potřeby ropného a plynárenského průmyslu. Možnost čištění a recyklace průmyslových odpadních vod přímo na místě představuje podstatný aspekt výroby. Je to rovněž významný krok kupředu v oblasti snižování environmentálních rizik.“

 

Foto: „Appalachians NC BLRI9242“. Licencováno pod Volné dílo via Wikimedia Commons.

Doporučujeme