Domácí ledový čaj z broskví

Pro horké letní večery strávené s rodinou u grilu na zahradě, či pro schlazení během dne, jsme pro vás dnes připravili recept na domácí broskový ledový čaj.

1 min. čtení

Čaj je slazený pouze sirupem z agáve, takže se jedná o zdravější variantu. Inspirovali jsme se u letní nápojové kuchařky Jamieho Olivera, konkrétně tipu Becky Sheeran.

 

Na čaj budeme potřebovat:

 

1700 ml vody

100 ml sirup z agáve

4 broskve

3 lžíce kvalitního černého čaje

led

 

Smícháme 200 ml vody se sirupem z agáve, přidáme broskve nakrájené na kousky  a 3 minuty povaříme na mírném ohni. Broskve při vaření rozmačkáme, aby vznikla hustá hmota, kterou následně necháme vychladnout. Uvaříme si 1,5 litru silného černého čaje a  necháme ho vychladnout taktéž. Jakmile má broskvová směs i čaj přijatelnou teplotu, smícháme je dohromady. Broskve můžeme přepasírovat přes síto, aby se do čaje dostal jen broskvový sirup a větší kusy byly zachyceny.

Nyní je čaj hotový, přelejeme jej do džbánku s dostatečným množstvím ledu.

 

 

Foto: Wikipedia, Jack Dykinga, licence

Doporučujeme