Domácí limonády: Pochutnejte si na letním punči

Pořádáte letní párty, anebo jen rodinné posezení? Vyzkoušejte hostům připravit letní punč, který si můžou dát bez obav i děti, protože je zcela bez alkoholu. Pro obzvláštnění můžete dle receptu Jamieho Olivera ovocný punč dozdobit jedlými květy z vaší zahrádky. Jstě sklidíte jako hostitel úspěch!

1 min. čtení

Na přípravu letního punče budete potřebovat:

 

  • 300 g ovoce ze zahrádky (jahody, bodůvky, třešně, apod.)
  • pár lístků čerstvého tymiánu
  • svazek čerstvé máty
  • 1.5 l vařící vody
  • 1 citrón a pomeranč bez chemicky ošetřené kůry
  • led
  • květy jedlých květin

 

Nejdříve si pokrájíme ovoce na plátky a vsypeme jej do připravené nádoby na punč. Poté přidáme bylinky a zalijeme vařící vodou. Do směsy vymačkáme  šťávu z citrónové a pomerančové kůry a poružky kůry také přidáme. Necháme asi 15 minut zchladit. Do zchladlé směsy přisypeme dostatečné množství ledu a vymačkáme šťávu z pomeranče a půlky citrónu. dozdobíme jedlými květy (např. violky) a můžeme podávat.

 

 

Doporučujeme