Dvůr Králové bude zas provozovat vodovody, spory o vodu končí

2 min. čtení

Město v rámci vyrovnání privátnímu provozovateli zaplatí 79,5 milionu korun. Prvních pět milionů město již zaplatilo, další částky bude hradit postupně. Významných asi 40 milionů korun město zaplatí z úvěru. Radnice již vypsala tendr na banku, která úvěr poskytne.

Novým provozovatelem vodovodů od září bude městská společnost Městské vodovody a kanalizace Dvůr Králové nad Labem, na níž bude také ležet část financování transakce narovnání.

VAK podnikatele Zdeňka Kouby uzavřel s městem v roce 1994 smlouvu na provozování vodárenských sítí až do roku 2019. Radnice později začala tvrdit, že smlouva je pro město nevýhodná, firma se prý dostatečně o sítě nestará a dluží za pronájem a čištění. Provozovatel výhrady odmítal. Město se také předloni pokusilo smlouvu jednostranně vypovědět a na svůj účet začalo od klientů VAK vybírat platby za vodné a stočné. Uzavřením dohody skončí i soudní pře, které spolu město a firma vedly.

Foto: Wikipedie: Gumruch

Doporučujeme