Hodonín za 97 milionů kompletně zrekonstruoval krytý bazén

Hodonín po více než dvou letech otevřel krytý plavecký bazén, který zrekonstruoval za 97 milionů korun. ČTK to dnes řekl mluvčí města Josef Horníček. Práce se dotkly celého objektu včetně vzduchotechniky a elektrorozvodů. Bazény jsou nerezové, vznikla wellness zóna a bezbariérový přístup.

3 min. čtení

Město zahájilo v půli roku 2015 práce pouze na zateplení objektu, který slouží veřejnosti od roku 1979. "Při tom se zjistilo, že je špatný technický stav střešní konstrukce. Vedení města proto v prosinci roku 2015 rozhodlo o uzavření areálu a o celkové rekonstrukci," uvedl Horníček.

Městský rozpočet stála rekonstrukce 97 milionů korun. "Týkala se celého objektu včetně vnitřního uspořádání a technologií. Cílem bylo vybudovat moderní plavecký areál s wellness zónou," řekl mluvčí.

Vznikl bezbariérový přístup zvenčí i uvnitř včetně výtahu. Plavecký bazén o délce 25 metrů a dětský bazén jsou v nerezovém provedení. "Změny doznaly i šatny a sociální zařízení. Pro plavce jsou k dispozici dva whirpooly pro osm osob. V přízemí objektu nově vznikla wellness zóna s parní saunou, infrasaunou a dvěma finskými saunami, ochlazovacím bazénem a whirpoolem," uvedl Horníček. Nové jsou i vzduchotechnika, elektrorozvody, úpravna vody a další technologie a zařízení.

Návštěvnost bazénu před jeho uzavřením byla kolem 80.000 lidí ročně. Město však počítá s navýšením. "Kapacita nového bazénu počítá s více než dvojnásobkem a může dosahovat téměř 230.000 plavců," informoval Horníček. Podle něj se zvýšilo vstupné, za hodinu činí 60 korun. Pro děti do 15 let, studenty do 26 let a seniory nad 70 let a lidi se zdravotním tělesným postižením je snížené vstupné 40 korun za hodinu. Slevy mají i rodiny s dětmi. Vstupné do wellness zóny je 170 korun na dvě hodiny.
 

Doporučujeme