Jablonec nad Nisou buduje novou kanalizaci v oblasti Mšena

Jablonec nad Nisou buduje novou splaškovou kanalizaci v oblasti Mšena. K projektu za zhruba 8,6 milionu korun se připojila i Severočeská vodárenská společnost (SVS) s rekonstrukcí vodovodu. Stavba zkomplikuje dopravu v Arbesově ulici a ztíží přes léto přístup i do tamní zahrádkářské kolonie. Práce by měly skončit do poloviny října. ČTK o tom informovala mluvčí jabloneckého magistrátu Markéta Hozová.

2 min. čtení

Rozsáhlé výkopové práce se dotknou majitelů zahrádek a obyvatel v zadní části Arbesovy ulice za areálem Unithermu. Stavbaři tam položí téměř kilometr kanalizačního potrubí. "Součástí nové splaškové kanalizace budou čtyři gravitační a dvě tlakové stoky a čerpací stanice splaškových odpadních vod včetně kabelové přípojky," doplnil Petr Mikulášek z oddělení investiční výstavby jabloneckého magistrátu. Rozsáhlá stavba bude rozdělena do několika etap.

Severočeská vodárenská se ke stavbě připojila s rekonstrukcí více než půl kilometru vodovodního potrubí. "Vodovod v uvedené lokalitě je tvořen několika úseky z ocelového potrubí. Byly uvedeny do provozu v roce 1977 a jsou již zastaralé, zkorodované a poruchové, z toho důvodu rozhodla SVS o jejich rekonstrukci," řekl ČTK mluvčí společnosti Jiří Hladík. Při rekonstrukci přibude podle něj v oblasti také jeden nadzemní a jeden podzemní hydrant.

Pro Severočeskou vodárenskou je stavba v Arbesově ulici jednou z 19 staveb, které jsou letos na Jablonecku v plánu. Do obnovy vodovodů a kanalizací v regionu dá letos firma bez DPH téměř 82 milionů korun. SVS zásobuje vodou většinu obyvatel Ústeckého a Libereckého kraje. Co do rozsahu sítí, je největší vodárenskou firmou v zemi. V letošním roce plánuje do obnovy a rozvoje své infrastruktury investovat 1,318 miliardy korun.

Foto: Wikipedia, Pavel Taibr, licence

Doporučujeme