Karlovarský kraj chce převzít a opravit lávku přes Ohři v Odravě

Karlovarský kraj chce převzít a opravit lávku přes Ohři v Odravě na Chebsku. Lávka zatím patří obci, která ale nemá peníze na její opravu. Místní a hlavně cyklisté, kteří jedou po páteřní cyklostezce krajem, tak musejí úsek obcházet nebo objíždět. Na převodu lávky do majetku kraje se už obec s vedením kraje dohodla, řekla ČTK hejtmanka Jana Vildumetzová (ANO).

2 min. čtení

Zastupitelstva obce i kraje už schválila bezúplatný převod lávky. "Vede tudy velmi oblíbená a vytížená páteřní Cyklostezka Ohře z Mostova, která náhle u uzavřené lávky končí, a cyklisté, mnohdy rodiny s malými dětmi, musí kus cesty objet po frekventované silnici, než se zase napojí na cyklostezku. Nechápu, že při přípravě projektu Cyklostezky Ohře někdo nepočítal s opravou lávky, kudy pohodlně mohli cyklisté projíždět," uvedla Vildumetzová.

Kraj nyní nechává zpracovat posudek na opravu lávky včetně rozpočtu na tuto stavební akci. Podle hejtmanky jsou dvě možnosti. Buď posudek ukáže, že by bylo vhodnější a úspornější opravit konstrukci, nebo vyjde hospodárněji výstavba lávky nové. Při plánování musí kraj také komunikovat s Povodím Ohře. Povodí dává přednost tomu, aby lávka měla co nejméně pilířů, které by v případě velké vody mohly bránit plynulému průtoku řeky.

Foto: Wikimedia, Miaow Miaow, licence

Doporučujeme