Město Radnice staví čistírnu,druhou část projektu začne na podzim

Radnice na Rokycansku budují čistírnu odpadních vod a přivaděče. Jde o první část dosud největší investiční akce města s 1800 obyvateli. Současně připravuje spuštění druhé etapy, jež zahrne výstavbu kanalizačních řadů a přípojek. Městu síť na odvádění odpadů citelně chyběla, až dosud v Radnicích fungovala jen jakási kombinovaná stoka.

2 min. čtení

Na projekt získalo město evropskou dotaci zhruba 100 milionů korun. ČTK to řekl starosta Jan Altman.

"První etapa za 40 milionů korun bude hotová na podzim, to by také měla začít ta druhá, která má být za 60 až 70 milionů korun. Ukončení je v plánu do podzimu 2015," uvedl starosta. Město, jež ze svého musí do projektu dát asi 35 milionů korun, se tak na dva roky stává staveništěm.

Podle Altmana v Radnicích fungovala jen stoka, jež vznikla za minulého režimu při takzvané akci Z a ústila do potoka. Městu za to hrozily sankce od inspekce životního prostředí. Asi 300 obyvatelům v místních bytovek pak sloužila jen malá čistírna. "Tato kanalizace zůstane jako dešťová, děláme splaškovou," uvedl Altman.

Radnice si od čistírny a napojení domácností slibuje zlepšení životní úrovně. Město do projektu výstavby kanalizace tlačí také skutečnost, že pokud nebude mít kanalizaci hotovou, nebude opravena žádná komunikace ve správě krajských silničářů.

 

Zdroj: Wikipedia, Premek.v, licence

Doporučujeme