Mluvená pohádka – Tři kapky živé vody

Přinášíme vám další pohádku, kterou můžete dětem pustit před spaním na “dobrou noc”. Tajemná živá voda umí uzdravit, oživit a probudit všechno na světě.

2 min. čtení

Audio pohádka o princi Drahomírovi, který se vydal do světa hledat živou vodu.

Princ Drahomír měl nemocného otce a jedině živá voda ho mohla uzdravit. Přestože zpočátku nechtěl, na cestu s ním se vydal i přítel Tomáš, aby mu pomáhal. Kde najít živou vodu jim prozradila stařenka “čarodějka” odměnou za to, že ji mladíci postavili střechu na její chalupě. Po dlouhé době našli konečně v oáze stromů studnu, kde byly jen tři kapky živé vody.

Po cestě nazpátek za otcem, jim do cesty vpadla zesláblá a polomrtvá vlaštovka. Drahomír neváhal a ukápl na ni jednu kapku živé vody. Vlaštovka hned vzlétla. Poté došli opět ke stařence, která byla smutná, protože ji zbyla pouze jedna slabá, zvadlá borovice, z ostatních dříve chlapci postavili střechu. Ani tehdy Drahomír neváhal a kápl na borovici kapku živé vody, borovice hned zmohutněla. Když už byli chlapci skoro doma, Drahomírův kůň klopýtl, Drahomíra shodil ze sedla a nádoba s kapkou poslední živé vody byla prázdná. Tomáše tedy napadlo, že nádobu naplní obyčejnou vodou a budou doufat ve slova stařenky “Láska všechno vrací”. Drahomír dal otci tedy nádobu s obyčejnou vodou. Když se otec napil, ihned omládl, vnoučat se dožil, jeho život byl krásný, neboť věděl, že je milován.

Pohádku si můžete poslechnout zde:

 

Doporučujeme