Moravská vodárenská nabízí levnějí rozbory vody ze studní

1 min. čtení

Obvyklá cena je 950 korun, řekla dnes ČTK mluvčí společnosti Markéta Bártová.

Voda v soukromých studních nepodléhá žádné pravidelné povinné kontrole. V letech 2011 a 2012 provedla Moravská vodárenská podle Bártové 700 rozborů, 80 procent vzorků neodpovídalo alespoň v jednom parametru. "Nejčastěji nevyhovovaly mikrobiologické ukazatele. V některých případech byly překročeny limity dusičnanů a také limity pro hodnotu manganu nebo železa," uvedla mluvčí.

Necelých deset procent obyvatel v republice je trvale zásobováno vodou z domovních nebo veřejných studní. Vedle toho mnoho lidí používá vodu ze studní na chatách a chalupách o víkendech a dovolených.

Moravská vodárenská provozuje vodohospodářskou infrastrukturu pro města, obce a průmyslové podniky v okresech Olomouc, Prostějov a Zlín. Zásobuje více než 400.000 obyvatel, má 472 zaměstnanců a provozuje 30 úpraven vody, 158 vodojemů a 29 čistíren odpadních vod.

Doporučujeme