Navštivte vodárenská zařízení u příležitosti Světového dne vody

V rámci Světového dne vody, který letos připadá na neděli 22. března, otevřou brány vodárenských zařízení například Středočeské vodárny nebo společnost 1. SčV. Den otevřených dveří se chystá v ČOV v Kralupech nad Vltavou, Mělníce, Příbrami, Milíně, Sedlčanech, Říčanech a v Českém Brodě nebo v úpravnách vody v Klíčavě i v Příbrami - Kozičíně.

5 min. čtení

Středočeské vodárny
Svátek vody oslavuje společnost Středočeské vodárny, a.s. (SVAS) Dnem otevřených dveří v pondělí 23. března od 8.00 hod do 17.00 hodin v sídle společnosti V Kladně a na provozovaných čistírnách odpadních vod (ČOV) v Kralupech nad Vltavou a Mělníce. Zájemci z řad veřejnosti se mohou seznámit s vodárenskou a kanalizační technikou, s prací centrálního dispečinku a jinými zajímavostmi z oblasti vodárenství. V sobotu 21. 3. se mohou zájemci podívat po delší době do prostor úpravny vody na Klíčavě, kde se seznámí s technologií úpravy vody.

V laboratoři pitných a odpadních vod v Kladně budou přijímat tento den vzorky vody pro zkrácený rozbor 8 nejdůležitějších základních chemických ukazatelů v hodnotě téměř 800 Kč – ZDARMA (stačí PE láhve o obsahu do 1000 ml).

V sobotu 21. 3. lze navštívit mezi 9.00–16.00:
Úpravnu vody Klíčava, v obci Zbečno (za mostem odbočit směr přehrada Klíčava), prohlídka začíná vždy v celou hodinu, poslední v 16 hod.

V pondělí 23. 3. mezi 8.00–17.00 hod, ve zhoršených klimatických podmínkách pouze do 16.00:
Areál společnosti U Vodojemu 3085, Kladno – Rozdělov (u bývalých kasáren v blízkosti SK Slovan)

ČOV Kralupy nad Vltavou (od koupaliště ke statku Strachov směr Veltrusy)

ČOV Mělník – Mlazice (ul. Českolipská 3509)

 

1. SčV
Společnost 1. SčV, a. s., pořádá tradičně dny otevřených dveří v různých vodárenských zařízeních. Navštívit letos můžete úpravnu pitné vody v Příbrami – Kozičín nebo čistírny odpadních vod v Příbrami, Milíně, Sedlčanech, Říčanech a v Českém Brodě.

ČOV v Milíně mohou občané navštívit v pátek 20.3. V pondělí 23. března se otevřou brány na ČOV v Českém Brodě. O den později mohou zájemci navštívit ČOV Říčany a Sedlčany. Dne 27. března bude veřejnosti k dispozici ČOV v Příbrami. Do provozu úpravny pitné vody v Kozičíně mohou občané nahlédnout 26. března.

„Během prohlídek poskytnou návštěvníkům odborní pracovníci základní informace k technologiím, které daný provoz využívá. Exkurze začínají vždy v devět, deset, jedenáct a třináct hodin,. Na ČOV v Příbrami je prohlídka možná ještě i od sedmnácti hodin.“ uvedla Kristina Blaszczyková s tím, že větší skupiny nebo školní prohlídky je nutné předem ohlásit přímo u ní na telefonu 318 622 631. Po domluvě je možné sjednat i náhradní termín v jiný den.

 

 

Zdroj: SVAS, 1. SčV

Doporučujeme