Novým ředitelem Povodí Labe se stane Václav Beránek

1 min. čtení

Beránek dosud působil v oboru stavebnictví a inženýrství pro dopravní stavby. Je absolventem Vysokého učení technického v Brně – Ústavu soudního inženýrství.

Poslední generální ředitel Tomáš Vaněk po 21 letech v čele podniku loni ke konci března skončil a odešel do penze. Podnik od té doby z pověření vede investiční ředitel Marián Šebesta. Výběrové řízení na nového generálního ředitele ministerstvo vypsalo v říjnu.

Povodí Labe zajišťuje péči o vodní toky a jejich údržbu, provoz vodních děl a další činnosti na území podél celého toku Labe, tedy od Trutnovska po Děčín. Podnik zaměstnává přes 900 lidí. V roce 2011 při výkonech 961 milionů korun vytvořil zisk 30 milionů korun. Aktiva firmy činila téměř 4,8 miliardy korun.

Doporučujeme