Novým ředitelem Povodí Moravy je Jan Hodovský

Novým generálním ředitelem Povodí Moravy je Jan Hodovský, který instituci vedl jako pověřený vedoucí od začátku listopadu. Tehdy po dohodě s ministrem zemědělství v demisi Miroslavem Tomanem (SPOZ) skončil dosavadní šéf Radim Světlík.  

2 min. čtení

Hodovský uspěl ve výběrovém řízení, do něhož se přihlásili tři uchazeči, sdělila dnes v tiskové zprávě mluvčí ministerstva zemědělství Dana Večeřová.

"Doporučila ho výběrová komise na základě nejlepších výsledků dosažených při osobních pohovorech s uchazeči," uvedla Večeřová. Hodovský je dlouholetým odborníkem ve vodním hospodářství. Dříve pracoval v řídicích funkcích Správy vodních toků, která spadala pod Zemědělskou vodohospodářskou správu. Byl také ředitelem odboru ochrany vod ministerstva životního prostředí a tajemníkem Ústřední povodňové komise.

Předchozí šéf Světlík pracoval jako ředitel Povodí Moravy tři roky. S ministrem Tomanem měl však tak rozdílné názory na problematiku, že raději odešel. Toman, který neuspěl ve sněmovních volbách jako lídr ústecké kandidátky prezidentské strany SPOZ, obměnil už předtím také dozorčí radu Povodí Moravy. Kontrolnímu orgánu do té doby dominovali členové ODS, nyní je předsedou břeclavský místostarosta Jaroslav Parolek z ČSSD.

Povodí Moravy je podnik s ročním rozpočtem 700 milionů korun, který spravuje pět desítek vodních nádrží a rybníků.
 

Doporučujeme