Povodí Odry chystá v Bohumíně hráz za 300 milionů korun

Státní podnik Povodí Odry, který se stará o vodní toky a vodní díla na území Moravskoslezského a částečně i Olomouckého kraje, připravuje stavbu ochranné hráze, jež by měla dvaadvacetitisícový Bohumín na Karvinsku ochránit před stoletou vodou. Má se začít stavět v září 2018, hotova má být v srpnu 2020 a bez DPH má stát 292 milionů korun.

2 min. čtení

ČTK to za podnik Povodí Odry sdělila Kateřina Šreková.

Ochranná hráz bude stát u řeky Odry a u Orlovské stružky. Před vodou bude chránit zástavbu v místních částech Vrbice, Pudlov a Starý Bohumín. Chystané protipovodňové opatření má několik částí. Pavla Holečková z investičního odboru Povodí Odry uvedla, že kromě výstavby hráze dlouhé 2,8 kilometru zahrnuje i stavbu 200 metrů dlouhé protipovodňové ochranné zdi, rekonstrukce mostů a přeložky inženýrských sítí.

"Letos jsme zahájili majetkoprávní vypořádání s majiteli dotčených pozemků a k současnému okamžiku je vykoupena převážná většina potřebných pozemků v celkové hodnotě zhruba 20 milionů korun," uvedl obchodní ředitel Povodí Odry Čestmír Vlček. Většinu částky zaplatil podnik, po čtyřech milionech korun přispěly Moravskoslezský kraj a město Bohumín. "K dokončení majetkoprávní přípravy stavby zbývá v příštím roce vykoupit majetek v hodnotě zhruba dvou milionů korun. V současné době podnik požádal o vydání územního rozhodnutí," uvedl Vlček.

Doporučujeme