Rekonstrukci koupaliště v Krnově komplikuje podzemní voda

Rekonstrukci koupaliště v Krnově komplikuje podzemní voda. Její hladina je podstatně výš, než se čekalo. Na dokončení opravy by to ale vliv mít nemělo. Koupat by se v Krnově měli lidé už letos v létě. ČTK o tom informovala mluvčí radnice Dita Círová. Práce začaly loni na podzim, potrvají osm měsíců a vyjdou na více než 36 milionů korun.

4 min. čtení

"Už druhý měsíc pokračuje rekonstrukce koupaliště. Ze staré bazénové betonové vany z třicátých let zbyl jen korpus, který poslouží jako ztracené bednění pro vanu novou. Mění se také nejbližší okolí, kde má vzniknout nový dětský bazén," uvedla mluvčí.

Na příliš vysokou hladinu podzemní vody narazili stavbaři při kopání základů pro akumulační jímku na dešťovou vodu.
"Na základě hydrogeologických posudků, které v lokalitě v minulých letech vznikly, se předpokládalo pásmo zvodnění ve větší hloubce. Hladina zemní vody byla ale nyní zjištěna dokonce vyšší, než dno v nejhlubší části bazénu," uvedla vedoucí odboru veřejných zakázek krnovské radnice Klára Hazuchová.

Město na vyřešení situace přizvalo odborníka a hledalo řešení. "Nakonec volba padla na nejefektivnější způsob, a to vybudování odvodňovacího objektu, který doplní vrty s ponornými čerpadly. Objekt už buduje specializovaná firma," uvedla Hazuchová. Toto opatření může mít vliv na konečnou cenu rekonstrukce.

Rekonstrukce zahrnuje úpravy venkovních bazénových van, které budou opraveny a překryty speciální fólií, opravu strojovny bazénové technologie a vybudování nových akumulačních jímek. Dětský bazén bude postaven nový. Po rekonstrukci budou mít bazény kapacitu 505 lidí a areál pojme až 1767 návštěvníků denně. Termín dokončení je podle smlouvy do konce června.

"Vedení města a zhotovitel udělají vše pro to, aby koupaliště sloužilo Krnovákům v letní koupací sezoně 2018,"
uvedl místostarosta Michal Brunclík (ČSSD). Dodal, že hladina podzemní vody může mít vliv i na stavbu nového krytého bazénu, kterou město chystá v sousedství koupaliště. "Pro nás to také znamená varování, abychom v žádném případě nepodcenili přípravu na výstavbu nového krytého bazénu a provedli důkladné hydrogeologické průzkumy," řekl místostarosta.

Doporučujeme