Rybáři dnes zahájí třídenní výlov rybníku Rožmberk

Třeboňští rybáři dnes po roce opět začnou s výlovem největšího českého rybníka Rožmberk. Očekávají srovnatelný výnos s minulými roky, což znamená přibližně 150 tun tržních ryb. Rožmberkem zahájí sezonu podzimních výlovů. Třídenní výlov největšího rybníka tradičně navštíví několik desítek tisíc lidí.

1 min. čtení

ČTK to řekl předseda představenstva rybářství Třeboň Josef Malecha.

"První zátah připravujeme po 7:00 a budeme pokračovat do odpoledních hodin,"
uvedl. Dodal, že od rána budou moci návštěvníci ochutnat rybí polévky, filety z ryb, kapří hranolky, řízky třeboňských baštýřek, nebo jihočeské jerky ze sušeného rybího masa. Rovněž si budou moci prohlédnout malé muzeum rybářství.

Většinu ryb v Rožmberku tvoří kapři, zbytek amuři, tolstolobici, líni a dravci. Rybník se rozkládá na 647 hektarech. Spolu s Novou řekou ho v 16. století navrhl stavitel Jakub Krčín z Jelčan. Budoval se v letech 1584 až 1590. Sypaná hráz je dlouhá přes dva kilometry, v nejširším místě má v patě až 60 metrů a v koruně 12. Výška hráze je 11 metrů a hloubka vody u hráze 6,5 metru.

Foto: Wikipedia, Přemysl Otakar, licence

Doporučujeme