Slaný chce posílit svou pozici ve vodohospodářském sdružení

Slaný na Kladensku chce posílit svou pozici ve vodohospodářském sdružení, které bude spolupracovat na provozování modernizované městské čistírny odpadních vod a také vodovodního potrubí. Do sdružení patří přibližně dvě desítky obcí, členství některých se ještě řeší. Obce postupně schvalují nové stanovy. ČTK to řekl starosta Slaného Martin Hrabánek (ODS).

2 min. čtení

Po ukončení schvalování stanov, které potrvá do příštího roku, bude třeba vyřešit mimo jiné poměr zastoupení ve sdružení a také cenu vodného a stočného. Sdružení má přibližně čtvrtinu vlastních vodních zdrojů, zbytek nakupuje. "Pracujeme na tom, abychom s vodárnami prošli kalkulaci a zkusili najít možné úspory," uvedl Hrabánek.

Město uvažuje o vytvoření dalších vodních zdrojů nebo například o úpravě a změně distribuce těch současných, aby je bylo možné ve vodovodní síti více využívat. Důvodem je snaha o zachování cen vodného a stočného a také nezávislost.

Úprava fungování sdružení souvisí s nedávno zahájenou modernizací a zvýšení kapacity slánské čistírny odpadních vod za zhruba 100 milionů korun.
Práce potrvají maximálně 18 měsíců, sdružení by od roku 2020 mělo její provozování převzít od vodohospodářské společnosti.
 

Doporučujeme