Sokolov na podzim začne s rekonstrukcí čistírny odpadních vod

2 min. čtení

Město už schválilo zadávací podmínky na výběr dodavatele. "Bude ale trvat několik měsíců, než vše proběhne. Většina stavby se přitom bude provádět za provozu, bez odstávky čistírny," řekl ČTK Jakobec.

Na čistírnu v Sokolově jsou napojeny kromě Sokolova i Těšovice, část Dolního Rychnova a Staré Sedlo. Ve Starém Sedle přitom do budoucna plánuje Sokolovská uhelná vybudování průmyslové zóny. Podle Jakobce by ale kapacita čistírny měla být dostatečná i v případě obsazení zóny investorem.

Hlavním důvodem, proč Sokolovská čistírna opravu potřebuje, jsou přísnější normy pro vypouštěnou vodu. "Jde hlavně o fosfor a dusík. I když fosfor je relativně na tom dobře, dusík je na hranici. Sice tak 11 měsíců v roce normy plníme, ale přeci jen, když máme množnost získat dotaci, tak do rekonstrukce půjdeme a budeme mít na 15 až 20 let pokoj," uvedl Jakobec.

Foto: Wikipedie: Harold

Doporučujeme