Sokolov plánuje přivést inženýrské sítě na Hruškovou

Osada Hrušková nad Sokolovem by se mohla dočkat napojení na inženýrské sítě. Město Sokolov tam plánuje dovést vodu a kanalizaci a umožnit tak další rozvoj lokality, která je jednou z mála, kde mohou ještě vyrůst nové rodinné domy.

3 min. čtení

Jen dovedení sítí by mělo přijít na 30 milionů korun, řekl včera novinářům místostarosta Karel Jakobec (ODS).

 

"Město má v této oblasti spoustu volných pozemků, které by do budoucna mohly být využity na stavbu rodinných domů. Pozemky tam má i řada soukromých vlastníků, kteří by do nich chtěli také investovat. Město proto dlouhodobě připravuje zainvestování Hruškové. Projekt je připraven a nyní domlouváme s vlastníky souhlasy s umístěním stavby," uvedl Jakobec.

Nejpozději na začátku příštího roku by mělo být všechno připraveno pro to, aby město mohlo požádat o dotaci, zřejmě z Operačního programu Životní prostředí.

Hrušková leží asi dva kilometry od Sokolova. Voda a kanalizace se tam bude muset přivést z blízkosti dnešního koupaliště Michal.

Město na Hruškové, kde nyní žije šedesátka obyvatel, vlastní pozemky pro několik desítek parcel. Část z nich v minulých letech vykoupilo za čtyři miliony korun. Spolu se soukromými pozemky je tak možné v osadě vytvořit stovku parcel pro rodinné domy.

Jaké budou náklady na jejich přípravu, zatím ale nechce místostarosta odhadovat. Město musí podle něj zvážit náklady na zasíťování tak, aby se prodejem parcel náklady městu vrátily. Prodejní cena přitom asi nebude tak vysoká, jako je za pozemky v intravilánu města.

Foto: Wikipedia, Lubor Ferenc, licence

Doporučujeme