Soud zastavil kvůli sporu o platby dražbu dvorské čistírny

3 min. čtení

Okresní soud v Trutnově v září rozhodl, že město zaplatilo za čištění odpadních vod v posledních letech více než mělo, podle soudu má město u firmy Evorado Import přeplatek v celkové výši 46 milionů korun. Rozhodnutí soudu v této věci však dosud není pravomocné, protože firma se proti němu odvolala. Dvorská radnice před dražbou podala návrh předběžného opatření, které firmě zakazuje nakládat s majetkem až do doby pravomocného skončení sporu o cenu a přeplatky.

Cena čistírny podle znaleckého posudku činí 63 milionů korun. Nejnižší podání v dražbě za celý areál čistírny odpadních vod o rozloze 37.047 metrů čtverečných bylo stanoveno na 55.250.000 korun, uvádí na webu dražitel.

Dvorská radnice vlastníka čistírny opakovaně oslovila se žádostí o odkup čistírny, firma však opakovaně o jednání s městem nemá zájem. Kromě snahy o odkup čistírny se město snaží potíže s čistěním odpadních vod vyřešit získáním dotace na stavbu nové čistírny odpadních vod, která by měla stát zhruba 180 milionů korun.

Mnohaleté spory o cenu čištění mezi městem a tehdejším provozovatelem čistírny odpadních vody vyvrcholily ve Dvoře Králové nad Labem vloni v únoru, kdy firma přerušila čištění a splašky tekly 56 hodin přímo do Labe. Ekologické škody na řece, zejména díky tehdejšímu chladnému počasí, nevznikly.

 

Zdroj: Wikipedia, Petrik.Tomas, licence

Doporučujeme