Stavba kanalizace v Mělníku Vehlovicích začne ještě letos

Stavba kanalizace v Mělníku Vehlovicích začne ještě letos kvůli chystané opravě státní silnice číslo devět. Hlavní tah na Českou Lípu tak nebude nutné znovu rozkopat. Náklady na stavbu kanalizace ve Vehlovicích činí zhruba 140 milionů korun, část zaplatí město, část dotace ministerstva zemědělství a část vlastník infrastruktury, společnost Vodárny Kladno Mělník, uvedl místostarosta Mělníka Milan Schweigstill.

1 min. čtení

Investorem opravy silnice číslo devět je Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Nejdříve je v plánu kopání hlavní kanalizační stoky u silnice, po dokončení prací začne oprava vozovky.

Mělník bude stavba kanalizace a oprava stavbou porušených silnic a chodníků stát podle odhadů kolem 70 milionů korun, investice ale bude rozložena do několika let. "Předpokládá se dva, možná i tři roky," uvedl místostarosta.

Po dokončení kanalizace ve Vehlovicích by město mělo být z více než 90 procent odkanalizováno, jde o poslední větší lokalitu ve městě, kde kanalizace není. Mělnická čistírna odpadních vod má kapacitu 24.000 obyvatel, nyní do ní míří odpadní voda zhruba od 20.000 obyvatel. Má tak dostatečnou rezervu. Počet obyvatel Vehlovic je kolem 500.

Foto: Wikipedia, Krokodyl, licence

Doporučujeme