Uherské Hradiště opraví kanalizaci u Základní školy UNESCO

Uherské Hradiště opraví kanalizační přípojky, které odvádějí splaškové a dešťové vody z objektu Základní školy UNESCO. Pracovat na tom bude současně s opravou veřejného prostranství před školou i s rekonstrukcí části školní budovy. Novinářům to řekl místostarosta Zdeněk Procházka (KDU-ČSL).

2 min. čtení

"Letos v létě při přívalových deštích se ukázalo, že kanalizace nemá dostatečnou kapacitu a je ve špatném stavu. Kamerové zkoušky následně prokázaly, že je potřeba ji zrekonstruovat," uvedl Procházka. Dodal,že práce přijdou na 2,2 milionu korun. Radnice chce kanalizaci dokončit před tím, než bude hotova oprava veřejného prostranství před školou.

Projekt, který stavbaři zahájili před nedávnem, vyjde na 24,5 milionu korun a je spolufinancován fondy EU. Zahrnuje revitalizaci parku za Obchodní akademií, Komenského náměstí včetně nového průchodu pro pěší mezi ZŠ UNESCO a Obchodní akademií z Komenského náměstí do Stojanovy ulice a části Svatováclavské ulice po křížení s ulicí Jiřího z Poděbrad. Opraveny budou komunikace a chodníky, doplněn mobiliář a vzniknou nová parkovací místa.

Škola UNESCO je nyní opravována za 10,5 milionu korun. Stavbaři obnoví původní omítku fasády kromě čelní části, kterou opravili loni, vymění všechna okna a dveře, dodají stínicí prvky a parapety, restaurují kamenné prvky fasády a vymění i klempířské prvky. Opraví i odvodnění objektu, okapové chodníky, světlíky a zábradlí.

Práce na všech třech projektech budou dokončeny v příštím roce.

Foto: Wikipedia, Cargado por Rasbak, licence

Doporučujeme