V Chlumu budou mít nižší vodné a stočné o téměř 12 korun

2 min. čtení

Radouňská vodohospodářská společnost a.s. vznikla 1.6.2009 změnou právní formy ze společnosti JM stavební s.r.o., která v regionu jižních Čech působila od roku 2003. Společnost má sídlo v Horním Skrýchově u Jindřichova Hradce a zabývá se kromě výstavby infrastruktury i správou, provozováním a údržbou vodohospodářského majetku, a poskytováním služeb pro obce, které si zajišťují správu vodohospodářského majetku vlastními silami.

Obyvatelé Chlumu a místních částí by podle vedení městyse měli mít díky změněně provozovatele nižší vodné a stočné. Rozdíl v ceně vodného a stočného by měl být téměř 12 korun bez DPH oproti současné ceně.

Nové smlouvy budou pracovníky provozovatelské společnosti uzavírány postupně se všemi majiteli nemovitostí během srpna. V případě, že některý z odběratelů zaplatil nebo zaplatí zálohu bývalému provozovateli, kterým byla společnost Čevak, bude mu vrácena spolu s vyúčtováním vodného a stočného. 

Doporučujeme