Za tři roky uspořila Veolia celosvětově 750 milionů eur

Ozdravný proces v rámci Veolie probíhá už třetím rokem. Mezinárodní společnost působící ve vodohospodářství, energetice, ale také odpadovém hospodářství se v rámci celosvětové restruktualizace podařilo prakticky smazat svůj dluh i získat finanční prostředky na další investice a rozvoj.

2 min. čtení

Hlavním důvodem, proč se Veolia pustila do tohoto procesu, byla cenová politika. Ředitel Veolie pro střední a východní Evropu Phillippe Guitard doplňuje: “Samozřejmě je jednodušší, když máte monopol než když jste v klasickém konkurenčním prostředí, ale dnes už není monopol. Podmínky se změnily a Veolia se musela pozastavit a začít se soustředit na své dluhy a způsoby, jak zlepšit tuto situaci.”

Například když před třemi lety byl součástí Veolie i transport, tak bylo v sídle společnosti 1700 lidí, dnes jich je 600. To je jeden z konkrétních dopadů restruktualizace. “Nikdy za 160 let nezažila Veolia takovou změnu. Za tři roky se podařilo udělat 750 milionů eur úspor při obratu 23 miliard eur, shrnuje Phillippe Guitard.

Dnes skupina Veolia již v podstatě nemá reálnou zadluženost. Z původních 18 miliard klesla na dnešních 7.

Snížení nákladů pomohla také výrazná reorganizace společnosti. Celosvětové trhy byly rozděleny do 10 zón, z nichž jednou je právě střední a východní Evropa, kterou vede Phillippe Guitard. V každé zemi v rámci této zóny je nastavena jednotná organizační struktura.

Díky této změně se podařilo získat finanční prostředky na nové investice potřebné pro další rozvoj ve všech oblastech, ve kterých Veolia působí – vodohospodářství, energetika i odpadové hospodářství.

Doporučujeme