Zlínský kraj uvolní až 21,5 milionu korun na vodohospodářské stavby

Zlínský kraj uvolní v příštím roce až 21,5 milionu korun na podporu vodohospodářské infrastruktury. Cílem programu je mimo jiné zvýšit počet obyvatel napojených na pitnou vodu a kanalizaci s vyhovující likvidací odpadních vod. V tiskové zprávě to včera uvedla mluvčí hejtmanství Adéla Kousalová. 

2 min. čtení

Záměr už podpořili krajští radní, ještě jej musejí schválit zastupitelé.

Na peníze budou moci uchazeči dosáhnout prostřednictvím dvou dotačních titulů. "První je zaměřen na výstavbu a rozšíření veřejných vodovodů a vodárenských objektů, na vybudování zdrojů pitné vody, kanalizací, zařízení ke zkvalitnění technologie úpravy vody či na výstavbu čistíren odpadních vod, případně jejich intenzifikaci. Druhý je určen ke spolufinancování projektů vodohospodářské infrastruktury podpořených ze státního rozpočtu nebo rozpočtu Evropské unie s plánovaným dokončením nejpozději do 31. října 2021," uvedla mluvčí.

O finanční příspěvek budou moci žádat obce do 2000 obyvatel a svazky obcí zajišťující akci pro 501 až 2000 obyvatel. Dotaci bude možno získat až do deseti milionů korun. V posledních třech letech kraj z programu podpořil částkou 34,5 milionu korun celkem 35 projektů. Patřily mezi ně například projekt zabezpečení dostatku pitné vody pro Drnovice a Vysoké Pole, dokončení kanalizace v Újezdu u Valašských Klobouk nebo prodloužení vodovodu a kanalizace v Kněžpoli.

Doporučujeme